Ryby wracają do Zatoki Puckiej
Ryby wracają do Zatoki Puckiej
Problemem numer jeden województwa przez długie lata był stan klęski ekologicznej w Zatoce Gdańskiej i Zatoce Puckiej. Obecnie do wód powróciły ryby, a na plaże turyści.
Ochrona zasobów wodnych zajmuje jedno z pierwszych miejsc na liście najważniejszych przedsięwzięć inwestycyjnych na terenie województwa pomorskiego. "Program ochrony wód Zatoki Gdańskiej i Puckiej", realizowany od 1994 roku, doprowadził do znaczącego ograniczenia spływu zanieczyszczeń do wód morskich. Pomorskie jest jedynym województwem, gdzie w ciągu kilku lat działalności funduszu powstały i w sposób odczuwalny działają wysoko sprawne oczyszczalnie ścieków dla aglomeracji Gdańska, Gdyni, Sopotu oraz Słupska i Kwidzyna.
Komunalny Związek Gmin we Władysławowie postanowił wykorzystać czyste wody Zatoki Puckiej i wybudował stawy dla narybku. Już w tym roku do ośrodka trafią młode sieje, które po kilku tygodniach, gdy osiągną odpowiedni wymiar, zostaną wypuszczone do Zatoki Puckiej. Planuje się podchowywanie szczupaka, płoci i innych gatunków.
Specyficznym dla tego regionu zadaniem jest zapobieganie i przeciwdziałanie powodziom. Fundusz stale wspiera ochronę przeciwpowodziową Gdańska i Żuław Wiślanych.
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta