Limusine z Warmii rodem
Produkcja mięsa wołowego w północno-wschodniej Polsce
Limusine z Warmii rodem
20 stycznia w Suwałkach regionalna dyrekcja Fundacji Programów Pomocowych dla Rolnictwa (FAPA) , działająca w pięciu województwach -- suwalskim, olsztyńskim, białostockim, ostrołęckim i łomżyńskim -- ogłosiła zwycięzcę przetargu na realizację programu rozwoju produkcji mięsa wołowego w północnowschodniej Polsce. Przetarg odbył się w grudniu ub. roku i zgromadził 7 oferentów, w tym 2 polskich.
Zwyciężyło konsorcjum: spółka z o. o. Centrum Hodowli Bydła Mięsnego BCBC w Olsztynie, Instytut Hodowli Bydła i Produkcji Mleka SGGW w Warszawie oraz filia Interlim Genetique Service w Limoges, Francja. Na realizację programu konsorcjum na pół roku (do końca czerwca br. ) FAPA wesprze ją sumą 100000 ECU.
Hodowlane eldorado
Pięć województw północno-wschodniej Polski ma bardzo dobre warunki naturalne do rozwoju hodowli bydła. Ostatnie lata i likwidacja pegeerów zmniejszyły jednak pogłowie stad o połowę. Przybyło ugorów (tylko w Olsztyńskiem 40 tysięcy ha ziemi leży odłogiem) nadających się teraz na zalesienie lub na pastwiska. W całym północnowschodnim regionie jest dzisiaj pół miliona krów mlecznych, w czego 100000 w województwie olszytńskim.
-- Właśnie te stada stanowią...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta