Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mity i kontrrewolucja

26 stycznia 1995 | Kraj | KO

Mity i kontrrewolucja

"Brawo nie znany mi panie Łagowski: z ust, z serca, z duszy wyjął mi pan te i inne zdania" -- napisał nieżyjący już Kisiel o autorze książki "Liberalna kontrrewolucja". Nawet jeśli oceny czytelnika nie będą tak entuzjastyczne, to warto zapoznać się ze zbiorem esejów o przemianach zachodzących w Polsce przez ostatnie pięć i pół roku. Można się z punktem widzenia autora nie zgadzać; nie sposób mu jednak odmówić wdzięku, z jakim obnaża płytkość przemyśleń tych, którym przyszło rządzić po 1989 roku, dotyczących rządzenia naszym państwem i stosunków społecznych, jakie w nim obowiązują.

Bronisław Łagowski, profesor filozofii społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim, świadomie starał się uniknąć dokładnego opisywania wydarzeń. Raczej analizował ich sens i konsekwencje, posługując się argumentacją politologiczną i socjologiczną. Dużo jest w "Liberalnej kontrrewolucji" analogii i metafor historycznych, odwołań do takich autorów jak

Hobbes, Spinoza,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 386

Spis treści
Zamów abonament