Spisek w gabinetach
Wyrok w sprawie Saatchi & Saatchi
Spisek w gabinetach
Kiedy 16 grudnia ubiegłego roku zarząd akcjonariuszy znanej na całym świecie spółki reklamowej Saatchi & Saatchi podjął decyzję o usunięciu własnego prezesa i współzałożyciela firmy Maurice'a Saatchiego, brytyjska i amerykańska prasa określiły to wydarzenie jako największy "spisek gabinetowy" w przemyśle reklamowym.
Zwykle przetasowania czy upadki prezesów w tego typu firmach nie wzbudzały specjalnego zainteresowania mass mediów i odbywały się w zaciszu gabinetów. W tym przypadku pociągnęło to za sobą całą lawinę zdarzeń, grożąc sporym trzęsieniem ziemi na największych giełdach świata, w wielu firmach z nią powiązanych, również w kierownictwie brytyjskiej Partii Konserwatywnej. Jej kampania wyborcza w 1992 roku finansowana była właśnie przez Saatchi & Saatchi. Kryzys zaczął się na dobre, kiedy Maurice postanowił nie tylko opuścić założoną w 1970 roku w Londynie wspólnie z bratem Charlesem Saatchim firmę, lecz także założyć konkurencyjną agencję reklamową. 9 stycznia bieżącego roku na znak lojalności z szefem spółkę opuściło trzech jego zastępców, zaś w kilka dni później na biurko zarządzającego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta