Najwyższa Izba pod presją
Najwyższa Izba pod presją
- Co może kolegium
- Opinie
- Komentarz: Niebezpieczny precedens
- Zgłosiłam wątpliwości w tej sprawie. Według mnie komisja nie ma podstaw regulaminowych, aby zajmować się sprawą wyników kontroli, która formalnie nie została jeszcze zakończona - mówi Elżbieta Kruk (PiS), wiceprzewodnicząca Komisji ds. Kontroli Państwowej. Jej zdaniem byłoby to ingerowanie w pracę Najwyższej Izby Kontroli.
Andrzej Pęczak
W grudniu ubiegłego roku Andrzej Pęczak mógł stracić piastowane przez siebie stanowisko szefa Komisji ds. Kontroli Państwowej. Głosowany był wniosek o jego odwołanie, a powodem były niejasności, jakie towarzyszyły działalności Pęczaka.
Chodziło m.in. o wzrost majątku posła. Z jego oświadczenia majątkowego wynikało, że po roku kadencji Sejmu jego zasoby pieniężne wynosiły 1,26 mln zł, 4,4 tys. dolarów i 4,6 tys. euro, podczas gdy pierwsza deklaracja mówiła o 985 tys. zł. Pęczak wytłumaczył się z majątku i stanowisko utrzymał. W marcu tego roku zrezygnował jednak z kandydowania na szefa łódzkiego SLD. Powodem były kolejne, podnoszone przez media, wątpliwości co do jego osoby - on sam przyznawał, że rezygnuje z powodu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta