Wypędzeni według Glotza
- Peter Glotz - sylwetka
Od wczoraj w niemieckich księgarniach dostępna jest książka Petera Glotza pt. "Wypędzenie. Na przykładzie Czech". Jak można się spodziewać, nada ona nowy impuls toczącej się w Niemczech debacie o wypędzonych.
Książka Glotza to obfitująca w drastyczne sceny historia ucieczki i wysiedlenia prawie trzech milionów Niemców z byłej Czechosłowacji. Przez cały tydzień drukował ją w odcinkach "Bild Zeitung", mający 12 milionów czytelników. Tej jesieni książka ma szanse dostać się na listę bestsellerów.
Peter Glotz, historyk i filozof zajmujący się ostatnio problematyką mediów, w przeszłości jeden z liderów SPD, jest obok Eriki Steinbach współprzewodniczącym fundacji na rzecz utworzenia Centrum przeciwko Wypędzeniom w Berlinie. Urodzony w Eger (Cheb) w Czechach w 1939 r., miał sześć lat, kiedy jego rodzina została zmuszona do opuszczenia stron rodzinnych. Dzięki temu, że położony około 10 km od granicy z Bawarią Cheb znalazł się pod kontrolą sił amerykańskich, cała rodzina mogła bez większych przeszkód...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta