Umowa cywilna pod ochroną prawa pracy
Umowa cywilna pod ochroną prawa pracy
Stosowanie umów cywilnych w dziedzinie regulowanej przez ustawę o zatrudnianiu pracowników tymczasowych nie jest wykluczone, lecz ze względu na inne przeznaczenie społeczno-gospodarcze takich umów oraz odmienny sposób realizacji płynących z nich praw i obowiązków podlega ograniczeniu.
Odnosząc się do artykułu Patryka Zbroi "Personel w leasingu" ("Rz" z 24 października), Departament Prawa Pracy MGPiPS informuje:
Zasadniczym przedmiotem regulacji ustawy z 9 lipca 2003 r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych (Dz. U. nr 166, poz. 1608; dalej - ustawa) jest problematyka zatrudniania pracowników tymczasowych w ramach stosunku pracy (art. 7-24). Ze względu na specyfikę zatrudnienia tymczasowego ustawa koncentruje się na określeniu w szczególny sposób niektórych praw i obowiązków pracowników tymczasowych pozostających z agencją pracy tymczasowej w stosunku pracy. Stosowanie umów cywilnych w dziedzinie regulowanej przez ustawę nie jest wprawdzie wykluczone, lecz podlega ograniczeniu ze względu na inne przeznaczenie społeczno-gospodarcze takich umów oraz odmienny sposób realizacji płynących z nich praw i obowiązków. Ustawa nie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta