Piłka za granicą

26 stycznia 2004 | Sport | NP

PIłKA ZA GRANICĄ

Liga hiszpańska: nowy lider

Real Madryt wygrał na Santiago Bernabeu z jedną z rewelacji obecnego sezonu, zespołem Villarrealu. Pierwszego gola już w 14. minucie zdobył Santiago Solari, zastępujący kontuzjowanego Zinedine'a Zidane'a, przy sporym udziale bramkarza gości Pepe Reiny. Po przerwie szesnastą bramkę w tym sezonie strzelił Ronaldo, i wydawało się, że jest już po meczu, ale piłkarze Realu postarali się, żeby ostatnie minuty były nerwowe. Ronaldo niedługo po drugiej bramce zmarnował doskonałą okazję, obrońcy zagapili się w 84. minucie, gdy do piłki skakał obrońca Villarrealu Sergio Ballesteros, i niewiele brakowało, by spotkanie, w którym mistrz Hiszpanii miał ogromną przewagę, skończyło się remisem. W doliczonym czasie gry Ballesteros padł w polu karnym po starciu z Davidem Beckhamem, ale jedyną reakcją sędziego było pokazanie mu żółtej kartki za symulowanie. Real został liderem, bo Valencia (w środę przegrała z Realem w Pucharze Króla 0:3) została pokonana na własnym stadionie przez Osasunę.

21. kolejka: - Real Madryt - Villarreal 2:1 (Solari 14, Ronaldo 54 - Ballesteros 86) - Albacete - Atletico...