Jedyna taka puszcza
Tym, co wyróżnia Puszczę Białowieską pośród innych lasów, jest nie tylko mnogość gatunków drzew, ale również ich wiek i rozmiary FOT. (C) WWF/JANUSZ KORBEL
Obecnie w Europie lasy pierwotne możemy spotkać niemal wyłącznie w niedostępnych górach. Lasy naturalne, czyli takie które nie zostały posadzone przez człowieka i rosną bez jego znaczącej ingerencji, należą również do rzadkości. Nic więc dziwnego, że Puszcza Białowieska, gdzie naturalne drzewostany zajmują ponad 1/4 powierzchni, należy do najcenniejszych kompleksów leśnych Starego Kontynentu. Choć jej przyrodnicze zasoby w ciągu ostatnich 100 lat eksploatacji wyraźnie się skurczyły, to jednak część białowieskich borów i grądów zachowała prawdziwie puszczański charakter. Co wiec odróżnia Puszczę Białowieską od innych nizinnych lasów Polski i Europy?
Naturalne bogactwo
Ponad 25 proc. powierzchni Puszczy Białowieskiej to...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta