Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Konieczne pozwolenie na pracę i oddelegowanie

13 lipca 2004 | Dobra firma | JJ

FIRMA ZA GRANICĄ

Austriacki rynek usług nieprędko dla polskich firm

Konieczne pozwolenie na pracę i oddelegowanie

Jeszcze przez siedem lat polskie firmy będą miały ograniczony dostęp do rynku świadczenia usług w Austrii. Ograniczeniami objęte są m.in. usługi remontowo-budowlane, ogrodnicze i ochroniarskie.

JAN JACEK OLSZEWSKI

Aby świadczyć legalnie pracę i usługi w Austrii, wciąż trzeba mieć pozwolenie na pracę. Austria, wynegocjowała bowiem 7-letni okres przejściowy nie tylko z Polską, ale i z pozostałymi krajami przyjętymi po 1 maja 2004 r. do Unii Europejskiej. Znacznie ogranicza to dostęp polskich firm do austriackiego rynku usług. Także zatrudnieni przez nasze firmy pracownicy, którzy świadczą usługi, muszą mieć pozwolenie na pracę.

Ograniczeniami objęte są m.in. prace ogrodnicze, cięcie, rzeźbienie i wykańczanie kamienia, ręczny wyrób elementów z metalu (w tym konstrukcji stalowych), usługi budowlane, ochroniarskie oraz sprzątanie i czyszczenie obiektów.

Polski przedsiębiorca, który zamierza świadczyć usługi w Austrii, musi udowodnić, że w Polsce również legalnie je prowadzi....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3276

Spis treści
Zamów abonament