Aparat do nietrafnej diagnozy
Aparat do nietrafnej diagnozy
Tak wygląda aparat typu oberon. Widać słuchawki oraz elektrody, które badany trzymać będzie w dłoniach.
Pacjent siedzi godzinę ze słuchawkami na uszach i metalowymi rurkami w dłoniach, po czym otrzymuje obrazki przedstawiające narządy wewnętrzne z naniesionymi kolorowymi punktami. Tak wygląda coraz popularniejsze w Polsce badanie diagnostyczne aparatami typu oberon.
"Uwolnimy państwa od uciążliwych, wielokrotnych wizyt u lekarzy" - można przeczytać w materiałach reklamowych jednego z gabinetów ( www.oberon-tianshi.com ). - "Po przeprowadzeniu trwającego tylko 1 - 1,5 godziny badania otrzymacie państwo pełne i dokładne informacje o stanie zdrowia całego organizmu." Dalej czytamy, że "aparatura umożliwia uzyskanie pełnej informacji o zdrowiu i najwcześniejszych sygnałach pojawienia się symptomów chorobowych, niemożliwych do stwierdzenia drogą innych metod diagnostycznych, jak np. USG, rentgen, tomografia komputerowa". Badanie kosztuje 150 złotych. Po badaniu pacjent może nabyć specjalny, komputerowo dobrany zestaw witaminowo-ziołowych tabletek (zapas na miesiąc kosztuje ponad 100 zł). Jeden z dystrybutorów urządzenia, pan Sebastian...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta