Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bez dyskryminacji

01 września 2004 | Dobra firma | MB IL

PRAWO PRACY

Zatrudnianie pracownika tymczasowego

Bez dyskryminacji

  • Zapomogi dla pracowników, emerytów, członków ich rodzin
Jeżeli pracownik tymczasowy jest zatrudniony na umowę o pracę, to za każdy miesiąc należą mu się dwa dni urlopu wypoczynkowego. Nie może też być gorzej wynagradzany niż stali pracownicy w firmie.

Jestem pracownikiem tymczasowym. Od połowy listopada ubiegłego roku wykonywałem pracę tymczasową na rzecz pracodawców użytkowników na podstawie kilku zleceń. Potem zawarłem z agencją pracy tymczasowej umowę o pracę od 1 lipca do 27 września br. Czy należy mi się urlop i w jakim wymiarze? - pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.

Prawo do urlopu wypoczynkowego przysługuje ze stosunku pracy. Zatem nie przysługuje on za okres wykonywania pracy tymczasowej na podstawie umowy zlecenia.

Pracownik tymczasowy nabywa prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze dwóch dni za każdy miesiąc pozostawania w dyspozycji jednego pracodawcy użytkownika lub więcej niż jednego pracodawcy użytkownika w ramach skierowania z agencji pracy tymczasowej, z którą ma zawartą umowę o pracę.

Okres pozostawania w dyspozycji pracodawcy użytkownika to czas, na jaki agencja pracy tymczasowej (dalej: APT) skierowała pracownika tymczasowego do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3319

Spis treści
Zamów abonament