Korygujemy VAT za 2004 r.
Przypomnijmy, podatnik powinien odrębnie: - określić kwotę VAT naliczonego związanego jedynie z czynnościami, w stosunku do których przysługuje mu prawo do obniżenia VAT należnego - tę kwotę VAT podatnik może odliczyć w całości, - określić kwotę VAT naliczonego związanego jedynie z czynnościami, w stosunku do których nie przysługuje mu prawo do obniżenia VAT należnego - tej kwoty VAT podatnik w ogóle nie może odliczyć, - określić kwotę VAT naliczonego związanego jednocześnie z dwoma grupami czynności (a więc z czynnościami, w stosunku do których przysługuje odliczenie VAT naliczonego, jak i z czynnościami, w związku z którymi takie odliczenie nie przysługuje) - tę kwotę VAT podatnik może odliczyć proporcjonalnie.
Zasady obliczania tej proporcji (w tym wzór) opisaliśmy tydzień temu. Dziś temat kontynuujemy.
SPORADYCZNE TRANSAKCJE FINANSOWEJak wspomnieliśmy tydzień temu, ustalając strukturę, nie uwzględnia się sporadycznych transakcji finansowych i sporadycznych transakcji dotyczących nieruchomości. Nie należy więc uwzględniać np. jednorazowych transakcji udzielania pożyczek. Niestety w żadnym akcie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta