Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fokker chce współpracy, MON nie reaguje

12 maja 1995 | Ekonomia | ZL MB

Holandia

Fokker chce współpracy, MON nie reaguje

Holenderski producent samolotów Fokker jest zainteresowany współpracą z polskim przemysłem lotniczym. Chodzi tu o samolot wojskowy King Bird. Jest to samolot wczesnego ostrzegania (rodzaj AWACS) ; na samolocie Fokker-50 zainstalowany będzie radar szwedzkiego Ericssona do kontroli z powietrza ruchu nadgranicznego. "Fokker oferuje Polsce, by stała się pierwszym nabywcą samolotu King Bird oraz współpracę w dziedzinie integracji systemów elektronicznych samolotu z radarem. W Warszawie brakuje reakcji" -- twierdzi Wim De Ruwe, dyrektor wydziału sprzedaży Fokkera.

-- Rozmowy Fokkera z MON trwają od dwóch lat. W 1993 r. MON sam zgłosił się do Fokkera, wykazując zainteresowanie zakupem nowego samolotu. W rachubę wchodzi zakup 3--4 maszyn, acena samolotu to ok. 80 mln USD -- mówi Wim de Ruwe, dyrektor wydziału sprzedaży Fokkera, zaangażowany w rozmowy z Polską. Kwestie finansowe nie stanowią czynnika blokującego rozmowy, bo w obliczu członkostwa Polski w NATO Fokker liczy, że Polska otrzyma międzynarodowe kredyty na zakup maszyn.

Współpraca

Samolot King Bird znajduje się w fazie konstrukcji i w następnym roku ma zostać wyprodukowany dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 477

Spis treści
Zamów abonament