Pracownik uczy się w różnych typach szkół
Nie wystarczy jednak samo angażowanie, i to zwykle za sutym wynagrodzeniem, ekspertów wysokiej klasy. Wobec niezwykłej labilności polskiego prawa dziś zatrudniony specjalista jutro może się okazać bezużyteczny, jeśli nie będzie się ciągle doskonalił. Dotyczy to niemal wszystkich zawodów: prawników, podatkowców, księgowych, kadrowców i specjalistów do spraw płac. Dlatego w interesie pracodawcy leży, by pomagał pracownikom w dokształcaniu się, wspierając ich przede wszystkim finansowo. Jak powinien to robić, określa rozporządzenie ministra edukacji narodowej oraz ministra pracy i polityki socjalnej z 12 października 1993 r. w sprawie zasad i warunków podnoszenia kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego dorosłych (Dz. U. nr 103, poz. 472 ze zm.; dalej: rozporządzenie).
Rozporządzenia nie stosuje się z pewnymi wyjątkami do: > pracowników podstawowej działalności służby zdrowia, > nauczycieli i nauczycieli akademickich w zakresie uregulowanym odrębnymi przepisami, > pracowników naukowych oraz badawczo-technicznych jednostek badawczo-rozwojowych, a także do innych osób w zakresie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta