Najtańszy kontra najdroższy
Do niedawna małe firmy kupowały zazwyczaj komputery bezmarkowe, konstruowane przez drobnych składaczy. Od półtora roku to się zmienia. Do małych firm trafia coraz więcej komputerów markowych i oferowanych przez dużych producentów lokalnych, takich jak NTT czy Optimus. Po prostu ceny tego sprzętu wyraźnie spadły.
Do tego dochodzi rozwój sieci dystrybucyjnej i serwisu. Klienci przy zakupie sprzętu markowego otrzymują poświadczenie, że zostały spełnione unijne standardy w zakresie bezpieczeństwa (np. CE), a także otrzymują coraz częściej usługi dodatkowe (utrzymanie, ubezpieczenie, pakiet niezbędnych aplikacji, jak: antywirusy, oprogramowanie antyspamowe, narzędzia do konfigurowania i obsługi systemów windowsowych i narzędzia użytkowe).
Małej firmie wystarczy sprzęt, który niewiele się zmienił w porównaniu z tym oferowanym na początku 2004 roku. Powinien mieć procesor powyżej 2,6 GHz, 256 MB pamięci DDR RAM, dysk twardy o pojemności 40 lub 80 GB, napęd DVD lub nagrywarkę CD-RW, kartę...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta