Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kara za opóźnienie

07 czerwca 2005 | Dobra firma | PW

UMOWA O ROBOTY BUDOWLANE Kara za opóźnienie Kara umowna to dobry sposób dyscyplinowania kontrahentów. Pod warunkiem że sama umowa nie budzi wątpliwości.

- Prowadzę firmę budowlaną. Jakiś czas temu zobowiązałem się w zwykłej umowie pisemnej wybudować dom mieszkalny w określonym terminie i za ustaloną cenę. Zobowiązanie wykonałem i w formie notarialnej przeniosłem własność domu na zamawiającego. W umowie określiliśmy datę przekazania nieruchomości do użytkowania i spłatę reszty ceny. Zamawiający odebrał dom i zaczął go użytkować. Problem polega na tym, że notarialne przekazanie domu nastąpiło później, niż ustaliliśmy to w pierwszej, nienotarialnej umowie. Zamawiający żąda w związku z tym kar za opóźnienie, zastrzeżonych właśnie w pierwszej umowie. Czy jednak zawarcie jej w formie innej niż notarialna nie powoduje, że jest ona nieważna? A co za tym idzie, że kara umowna się nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3552

Spis treści
Zamów abonament