źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
REPORTAŻ Kobiety wojny Wszędzie jest tak samo - w Moskwie, Groznym, Nazraniu czy Biesłanie. Kobiety częstują herbatą i ciastkami, a potem płaczą i opowiadają o porwaniu męża, śmierci syna, odnalezieniu zwłok w kostnicy. Można się przyzwyczaić do takich łez Grupa kobiet, które straciły bliskich podczas ataku na szkołę w Biesłanie (c) REUTERS/VIKTOR KOROTAYEV Sceny z „zaczystki” (c) ZDJĘCIA Z FILMU „KOBIETY WOJNY”, POLSAT 2005 R. Władimir Putin na Kaukazie (c) ZDJĘCIA Z FILMU „KOBIETY WOJNY”, POLSAT 2005 R. Demonstracja kobiet przed sądem w Groznym (c) ZDJĘCIA Z FILMU „KOBIETY WOJNY”, POLSAT 2005 R. Nowy cmentarz w Biesłanie (c) ZDJĘCIA Z FILMU „KOBIETY WOJNY”, POLSAT 2005 R. Aresztowanie „terrorystki” (c) ZDJĘCIA Z FILMU „KOBIETY WOJNY”, POLSAT 2005 R. Tamara Kałujewa, czeczeńska Joanna d’Arc (na mniejszym zdjęciu Marina) (c) ZDJĘCIA Z FILMU „KOBIETY WOJNY”, POLSAT 2005 R. Terrorystki w teatrze na Dubrowce (c) ZDJĘCIA Z FILMU „KOBIETY WOJNY”, POLSAT 2005 R. Natalia Estamirowa (c) ZDJĘCIA Z FILMU „KOBIETY WOJNY”, POLSAT 2005 R. Rita Rubajewa (c) ZDJĘCIA Z FILMU „KOBIETY WOJNY”, POLSAT 2005 R.
Do jednego się nie przyzwyczaiłem - do ciszy. Do tej ciszy, której z początku nie słyszałem, a poczułem ją dopiero pod koniec podróży, na kaukaskim cmentarzu.
Młodemu biada
Wyprawa zaczyna się w Moskwie. Kobieta, której syn zginął przed rokiem w Czeczenii w strąconym rakietą helikopterze, uspokaja się i wraca do...