Jak rozwiązać spółkę jawną
Czytelnicy coraz częściej proszą o informacje dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej przez spółki jawne. To zrozumiałe, bo takich spółek jest coraz więcej, głównie dlatego, że kodeks spółek handlowych zmusza do przekształcenia w spółkę jawną wspólników wszystkich większych spółek cywilnych. Czytelników interesuje też procedura zamykania działalności spółki jawnej.
- Czy można wyrejestrować spółkę jawną z Krajowego Rejestru Sądowego, a tym samym zakończyć jej działalność na podstawie oddalonego przez sąd wniosku o ogłoszenie upadłości? Powodem oddalenia wniosku był fakt, że majątek spółki nie wystarcza na zaspokojenie kosztów postępowania upadłościowego. Jeżeli zakończenie działalności na podstawie oddalonego wniosku jest niemożliwe, to jak dokonać tego w inny sposób? - pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.
Samo oddalenie wniosku o ogłoszenie upadłości z powodu katastrofalnej sytuacji przedsiębiorcy nie jest jeszcze powodem wykreślenia spółki z rejestru. Aby do tego doszło, upoważniony podmiot (np. wspólnicy albo likwidatorzy) musi złożyć w sądzie rejestrowym wniosek w tej sprawie. Wniosek taki musi mieć...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta