Zmiany są celowe, gdy doskonalą system
Poprawę finansów publicznych mogą spowodować przede wszystkim reformy innych dziedzin: podatków oraz wydatków społecznych, ale dobra ustawa o finansach publicznych też jest konieczna.
Projekt nowej ustawy o finansach publicznych miał być opracowany w zespole eksperckim i poddany pod szerszą dyskusję do końca marca 2006 r. Zamiast tego 7 kwietnia zostały przedstawione jedynie wstępne założenia. Z ich prezentacji na stronie internetowej Ministerstwa Finansów wynika, że są to głównie hasła i postulaty, takie jak: przejrzystość finansów publicznych, konsolidacja systemu, lepsza koordynacja zarządzania, racjonalizacja procedur. Nie określa się w nich konkretnych środków prawnych, uprawnień i obowiązków prowadzących do realizacji tych skądinąd znanych i słusznych celów i zasad. Mimo to do prezentowanych zapowiedzi i propozycji można się ustosunkować.
Wszystko już byłoIdentyczne intencje wyrażał projekt ustawy o...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta