Odeszli I
Szef Teatru TV, krytyk. Dobry duch polskiej sceny, recenzent o wyważonym głosie, którego opinii nie mogli lekceważyć nawet oponenci. Wiarygodny, miarodajny, życzliwy artystom, ale i wymagający. Z Teatru Małego w Warszawie uczynił wzór dla scen impresaryjnych w całym kraju. Udowodnił, że w nowych rynkowych warunkach można prowadzić działalność niebanalną, uwzględniającą różnorodne gatunki sceniczne oraz spektakle zespołów z najodleglejszych zakątków Polski. Wcześniej był kierownikiem literackim Teatru im. Jaracza w Łodzi. Publikował w miesięczniku "Dialog", zaczynał pisać w "Teatrze". Chciał zbliżyć Teatr Telewizji do życia. Zdążył tylko rozpocząć to dzieło. Żył 52 lata.
George Best, 25 listopada 2005Urodzony w Belfaście miał opinię najlepszego piłkarza w historii Wysp Brytyjskich. Porównywany z Pelem i Diego Maradoną. Nigdy nie wystąpił w mistrzostwach świata, bo reprezentacja Irlandii Północnej, w której grał, była zbyt słaba. Stał się sławny dzięki występom w Manchesterze Utd. (od 17. roku życia), z którym w roku 1968 zdobył Puchar Europy. W tym samym roku uznano go za najlepszego piłkarza Europy. Mówił o sobie: "Wydałem mnóstwo pieniędzy na pijaństwo, dziewczyny i szybkie samochody, a resztę roztrwoniłem". Zmarł w wyniku komplikacji po przeszczepie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta