Ile trzeba płacić za wodę z własnej studni
Chociaż przepisy dotyczące ochrony środowiska obowiązują od wielu lat i dotyczą praktycznie wszystkich przedsiębiorców, to wciąż są z nimi kłopoty. Problem staje się poważniejszy, gdy do firmy zawita inspektor ochrony środowiska albo gdy przedsiębiorca zamierza inwestować.
-Na terenie własnej nieruchomości mam studnię, z której czerpię wodę do prowadzonej działalności gospodarczej. Czy i komu muszę płacić za wodę czerpaną z własnej studni na potrzeby firmy i ewentualnie według jakich stawek? - pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.
Przedsiębiorca musi wywiązywać się z obowiązków środowiskowych, co oznacza m.in. konieczność uiszczania opłat za korzystanie ze środowiska (w tym wypadku za pobór wody). Jeżeli korzysta z wody na potrzeby firmy, to musi też mieć pozwolenie wodno-prawne. Nie ma przy tym znaczenia, czy czerpie wodę z własnej studni, czy np. dzierżawi nieruchomość, na której prowadzi swoją działalność i na niej znajduje się studnia. Płaciłby także wtedy, gdyby brał wodę z rzeki lub jeziora. Nie musiałby natomiast płacić za pobór wody, gdyby korzystał z wodociągu (robi to wówczas właściciel...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta