Dystrybucja świadectw udziałowych
Od świadectwa udziałowego do akcji NFI
Dystrybucja świadectw udziałowych
Ustawa zakłada istnienie dwóch rodzajów świadectw udziałowych: powszechnego i rekompensacyjnego. W przypadku tego ostatniego świadectwa, ciągle niewiadomy jest termin czy szczegółowy sposób dystrybucji. Sprawa powszechnego świadectwa udziałowego wreszcie się konkretyzuje. Coraz więcej zagadnień zaczyna się wyjaśniać i nabierać realnych kształtów. Zbliża się też termin rozpoczęcia dystrybucji tych papierów wartościowych. Dystrybucja powszechnych świadectw udziałowych powinna się zacząć 29 listopada, chyba że znowu termin ten zostanie odwleczony. Świadectwa udziałowe będą udostępniane zainteresowanym przez 1 rok. Jest więc dość czasu, aby odebrać świadectwo bez konieczności wystawania w kolejkach.
Rozpowszechnianiem świadectw będzie się zajmował zwycięzca przetargu na tę operację czyli PKO BP. Natomiast obowiązek sporządzenia listy uprawnionych, z mocy ustawy spoczywa na gminach. Również gminy będą przyjmować reklamacje w przypadku nieumieszczenia zainteresowanych na liście, choć pozostaje też jeszcze droga sądowa. Jeśli termin rozpoczęcia dystrybucji świadectw zostanie dotrzymany, to uprawnieni do nabycia powszechnego świadectwa udziałowego będą obywatele polscy na stale zamieszkali w kraju, którzy w dniu 31. 12. 1994 r. będą mieli ukończone 18 lat. O ile...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta