Stawki rosną bliżej dużych miast
- W Polsce ciągle jest sporo atrakcyjnych terenów pełnych siedlisk - np. na Lubelszczyźnie, na Pomorzu, Kaszubach czy w Wielkopolsce. Tam nie brakuje urokliwych miejscowości i małych wiosek - mówi Tomasz Błeszyński, doradca rynku nieruchomości. - Bardzo drogo jest na Mazurach, gdzie praktycznie nie ma siedlisk na sprzedaż, oraz w górach - dodaje.
Od chałupy do pałacuSiedliska są to zazwyczaj wiejskie chaty, małe domki, domy, a nawet całe zespoły dworkowo-parkowe, sprzedawane często wraz z typowymi budynkami gospodarczymi, takimi jak stodoły, obory czy komórki. Można kupić i działkę z młynem, wiatrakami, stajnią czy spichlerzami. Takie zabudowania nie odstraszają klientów.
- Stara chałupa, ale z klimatem, wykonana z tradycyjnych materiałów, najlepiej drewna i kamienia, nawet mimo znacznego stopnia zużycia, nie zniechęca, a wręcz pobudza chęci i wyobraźnię przyszłych właścicieli - opowiada Grzegorz Dobrowolski z Agencji Obrotu Nieruchomościami Dobrowolski & Trybulec.
Chętnych na takie nieruchomości nie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta