Borowanie serca
Borowanie serca
Rozmowa z prof. R. Stefanem Kieszem, dyrektorem wydziału kardiologii interwencyjnej
Po raz pierwszy do Polski przyjechała duża grupa kardiologów amerykańskich specjalizujących się w tzw. nieinwazyjnych zabiegach na sercu, bez potrzeby otwierania klatki piersiowej. Wielu lekarzy właśnie w tych metodach widzi przyszłość leczenia choroby wieńcowej, objawiającej się zawężeniem naczyń krwionośnych, które może doprowadzić do zawału. A jest to najczęstsza w Polsce przyczyna zgonów mężczyzn w średnim wieku, w okresie ich najlepszych lat twórczych.
Technika udrożniania tętnic wieńcowych wciąż jest doskonalona. Podobnie jest z urządzeniami niezbędnymi do wykonywania tego rodzaju zabiegów. Naszym zamiarem jest pokazanie najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie w USA. Chcemy też podzielić się doświadczeniami z polskimi specjalistami. Temu służą szkolenia i pokazowe zabiegi, jakie zaplanowaliśmy w klinikach kardiologicznych w Warszawie i Zabrzu. Prowadzą je m. in. prof. Ezra Deutsch, szef wydziału kardiologii Uniwersytetu Temple w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta