Abel z Czadu
Abel z Czadu
Najpoważniejszy na świecie, brytyjski tygodnik naukowy "Nature" zamieścił wiadomości o dwóch odkryciach antropologicznych wywracających na nice dotychczasową wiedzę w dziedzinie antropogenezy. Podobna sytuacja wydarzyła się w 1973 roku, gdy w Etiopii, w słynnym wąwozie Olduway, odnaleziono szczątki 20-letniej samicy australopiteka, zmarłej przed trzema milionami lat; przeszła do historii pod imieniem Lucy, choć prasa usiłowała uczynić z niej Ewę, matkę ludzkości, pozostała zwyczajną Lucy, na pamiątkę piosenki Beatlesów "Lucy in the sky". A teraz odnalazł się Abel.
Afrykański świt
Podobnie jak w czasach historycznych, gdy wszystkie drogi prowadziły do Rzymu, tak w czasach prepreprehistorycznych wszystkie drogi wiodły do Afryki, a raczej z Afryki. Biorąc pod uwagę aktualny stan badań antropologicznych i paleontologicznych, można mieć niemal pewność, że kolebka ludzkości, mityczny Eden, znajdowała się na Czarnym Lądzie.
Michel Brunet z uniwersytetu w Poitiers (Francja) odkopał w Czadzie żuchwę australopiteka żyjącego 3,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta