Informacje
Informacje
Komentuje Janusz Pałucki, doradca w zakresie publicznego obrotu papierami wartościowymi
Wszystko zaczyna wskazywać na to, że mamy znowu do czynienia z pewną korelacją zachowań inwestorów między rynkami tej części Europy, a szczególnie mam na myśli rynek nasz i węgierski. Tam również nowy rok jest znacznie łaskawszy od poprzedniego dla posiadaczy akcji. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że duża część tego popytu, z którym mamy obecnie do czynienia, pochodzi ze strony inwestorów zagranicznych.
Na potwierdzenie tej tezy niech wskazuje fakt ogniskowania się zainteresowania na akcjach spółek szeroko rekomendowanych przez zachodnich analityków (Exbud, Elektrim, BFK, Dębica, Mostostal Zabrze) , przy równoczesnym umiarkowanym popycie na papiery niedawnego króla spekulacji -- Budimexu. Jest to bardzo pozytywny czynnik, świadczący, że (z dużą dozą prawdopodobieństwa) mamy do czynienia z tzw. popytem strukturalnym, o dłuższym horyzoncie czasowym i fundamentalnych podstawach. Jedynym czynnikiem mogącym mieć negatywny wpływ na rynek...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta