Inter upokorzony

06 kwietnia 2011 | Sport | Michał Kołodziejczyk PW
Raul w Mediolanie poprawił swój rekord goli w Lidze Mistrzów. Strzelił po raz 70, a Schalke wygrało aż 5:2 (fot. Luca Bruno)
źródło: AP

Schalke i Real już teraz niemal pewne awansu do półfinału

Musimy wcisnąć przycisk alarmowy niezależnie od wyników w Lidze Mistrzów – mówił trzy tygodnie temu Clemens Toennies, prezes Schalke, gdy zdecydował się zwolnić Felixa Magatha. Ralf Rangnick, który go zastąpił, po dwóch kolejkach nie poprawił dziesiątego miejsca w Bundeslidze. Wczoraj jego piłkarze potwierdzili jednak, że w tym sezonie najlepiej czują się w Lidze Mistrzów. Schalke rozgromiło w Mediolanie broniący trofeum Inter aż 5:2.

Rangnick z tego, że w drużynę z Gelsenkirchen nikt nie wierzył, uczynił cnotę. Zasłonę dymną psuł mu trochę Raul, który całkiem poważnie mówił o tym, że Schalke walczyć będzie o miejsce w finale. W tej drużynie poza Hiszpanem, bramkarzem Manuelem Neuerem i kontuzjowanym akurat Klaasem-Janem Huntelarem nie ma gwiazd. Dla górników z Gelsenkirchen grają tacy, którzy przede wszystkim pracują.

Osiem goli w cztery dni

Inter zaczął najlepiej jak mógł, bo Dejan Stanković już w pierwszej minucie strzelił gola z połowy boiska. Piłkarze Leonardo pierwsze kwadranse mają najlepsze ze wszystkich ćwierćfinalistów, bo zdobyli w tym okresie już sześć bramek. Mają też najgorszą obronę, co potwierdziły kolejne minuty. Gdy piłkarze schodzili do szatni było już niepokojące...