Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szanse na wygraną tylko z operatem

30 września 2011 | Prawo | Renata Krupa-Dąbrowska

Opłatę z tytułu użytkowania wypowiada się w drodze czynności cywilnoprawnej, a nie decyzji administracyjnej - mówi Tomasz Podlejski, prezes samorządowego kolegium odwoławczego w Warszawie

Rz: Czy dużo wniosków kwestionujących podwyżkę opłat za użytkowanie wieczyste wpływa do samorządowego kolegium odwoławczego?

Tomasz Podlejski: Oj, tak. Przez ostatnie lata zdecydowanie ich przybywa. W 2007 r. wpłynęło 1280 wniosków, ale w 2010 r. już 7878. W tym roku na razie wniesiono ich 3430. To nic jednak nie znaczy. Jest dopiero wrzesień, a sezon na podwyżki zaczyna się jesienią. Na pewno będzie ich dużo więcej.

Jak powinien wyglądać prawidłowo złożony wniosek?

Wystarczy zwykła kartka papieru i jedno z dwóch sformułowań: „Użytkownik wnosi o uznanie, że opłata z tytułu użytkowania wieczystego jest nieuzasadniona", albo że „jest uzasadniona, ale w innej wysokości". Potrzebne są dwa egzemplarze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9044

Wydanie: 9044

Spis treści
Zamów abonament