Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zwrot akcji w boju o megakontrakt w ZUS

13 września 2017 | Pierwsza strona

Do niedawna faworytem w przetargu za kilkaset milionów złotych było Asseco, ale zaskakująco tanią ofertę złożył Comarch.

Ważą się losy największego w tym roku przetargu w polskiej branży IT na obsługę systemu informatycznego ZUS. Od lat usługi te świadczy grupa Asseco, ale wyrosła jej konkurencja. Teraz w walce o zlecenie zostały jeszcze Comarch i Atos. Co ciekawe, ten pierwszy złożył ofertę opiewającą na 242 mln zł, podczas gdy przewidziany budżet to 374 mln zł. Niemal idealnie wstrzeliło się weń Asseco, którego oferta była o symboliczne 2 tys. zł niższa. Natomiast Atos zalicytował najwyżej, przebijając 430 mln zł.

Rywale prawdopodobnie będą próbowali zaskarżyć ofertę Comarchu jako rażąco niską. Niemniej teraz to właśnie on jest faworytem wyścigu – twierdzą eksperci. Zastanawiają się jednak, czy przy takiej cenie byłby w stanie efektywnie świadczyć te usługi. Konkurenci w to wątpią. – Asseco jest najlepiej przygotowane, by zapewnić sprawne funkcjonowanie systemu, bo go stworzyło i dysponuje zespołem, który od lat specjalizuje się w obsłudze informatycznej ZUS – uważa Tadeusz Dyrga, wiceprezes Asseco Poland. ©℗ 

—Katarzyna Kucharczyk >B1

Wydanie: 10851

Wydanie: 10851

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament