Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

UOKIK wziął pod lupę warszawską Veolię

13 września 2017 | Ekonomia

Urząd antymonopolowy przeszukał siedzibę spółki Veolia Energia Warszawa. Sprawdzał, czy nie stosowano zaburzających konkurencję praktyk.

Jak informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, przeszukanie odbyło się w ramach postępowania wyjaśniającego. UOKiK prowadzi je w sprawie działań przedsiębiorców zajmujących się wytwarzaniem, dostawą i obrotem ciepłem, pod kątem możliwości ograniczenia konkurencji na rynku.

Sprawdzono dokumenty papierowe, dane zawarte na elektronicznych nośnikach oraz wysłuchano wyjaśnień przedstawicieli spółki.

Taki środek – jak zaznaczył urząd antymonopolowy – stosowany jest w sytuacji podejrzenia, że dana spółka ma istotne w danej sprawie dowody. Wcześniej jednak UOKiK musi uzyskać zgodę na jego zastosowanie. W tym roku urząd po raz trzeci skorzystał z tej możliwości zebrania materiałów.

– UOKiK prowadził czynności w siedzibie spółki. Przedstawiamy niezbędne dokumenty i deklarujemy dalszą współpracę z urzędem – powiedziała Aleksandra Żurada, rzeczniczka warszawskiej Veolii. ©℗

—awk

Wydanie: 10851

Wydanie: 10851

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament