Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fiskus: interesów nie załatwia się na meczu

14 lutego 2018 | Pierwsza strona

Firmy, które wynajmują ekskluzywne loże na spotkania z klientami, nie rozliczą tego wydatku w podatkowych kosztach. Takie jest najnowsze stanowisko skarbówki.

W stadionowych lożach, oprócz wspólnego oglądania meczów, odbywają się szkolenia, prezentacje, konferencje, a celem ich wynajęcia jest promowanie marki firmy. Fiskus jednak wie swoje – jego zdaniem przedsiębiorcy zapraszają klientów, aby zbudować swój wizerunek i prestiż, a to jest reprezentacja wyłączona z podatkowych kosztów.

– Firma wynajmująca lożę traci finansowo na takiej interpretacji, nie odzyska bowiem 19 proc. wydatku, co byłoby możliwe, gdyby wrzuciła go w koszty w CIT – tłumaczy doradca podatkowy Tomasz Piekielnik.

A wydatki są niemałe. Przykładowo za wynajęcie loży na stadionie warszawskiej Legii trzeba zapłacić od 390 do 450 tys. zł rocznie, a na PGE Narodowym najdroższe kosztują nawet pół miliona złotych.

– Niewykluczone, że po takiej niekorzystnej interpretacji skarbówki firmy będą próbowały rozdzielać kupowane usługi, np. na najem i reklamę – mówi adwokat Piotr Świniarski.  —wp >A13

Wydanie: 10977

Wydanie: 10977

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament