Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Osłabiony dolar, stabilny złoty

14 lutego 2018 | Ekonomia

We wtorek doszło do wyraźnego osłabienia dolara. Amerykańska waluta traciła w relacji do większości dewiz. Najbardziej wobec japońskiego jena, islandzkiej korony oraz szwajcarskiego franka – odpowiednio o 1 proc., 0,74 proc. i 0,68 proc. Euro drożało z kolei o 0,6 proc., do 1,2365 dol., co sugeruje zakończenie korekty spadkowej.

Duże wahania wykazywał we wtorek brytyjski funt, co było związane z odczytami inflacji. W styczniu inflacja bazowa CPI wzrosła do 2,7 proc. r./r.

– Jest to kolejny argument dla Banku Anglii, aby bardziej zdecydowanie reagował w kwestii polityki monetarnej. Jednak wydaje się, że decydenci nadal będą powściągliwi w sprawie podwyżek stóp ze względu na spadek cen energii, co sugeruje mniejszą presję inflacyjną w przyszłych miesiącach – komentował Krzysztof Wańczyk, analityk BM ING.

Złoty pozostaje relatywnie stabilny. We wtorek zyskiwał 0,5 proc. do dolara, a wyceny euro, funta i franka wahały się przy poniedziałkowym zamknięciu. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła do 3,5 proc.   —pz

Wydanie: 10977

Wydanie: 10977

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament