Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rzeczpospolita TV: Ratajczyk: Co czeka pracowników tymczasowych

11 lipca 2018 | Prawo | Mateusz Adamski

W listopadzie mija 18-miesięczny limit pracy tymczasowej setek tysięcy zatrudnionych. Przepisy ustawy o zatrudnieniu pracowników tymczasowych nakazują zliczać okresy korzystania z ich pracy. 
Po upływie 18 miesięcy będą nakładane wysokie kary finansowe, do 30 tys. zł, na pracodawców-użytkowników czy osoby działające w ich imieniu.

O tym we wtorkowym programie #RZECZoPRAWIE Mateusz Rzemek rozmawiał z Wojciechem Ratajczykiem, prezesem Trenkwalder Polska.

– Od dłuższego czasu zauważamy bardzo silną tendencję wśród pracodawców-użytkowników do przejmowania pracowników tymczasowych czy też pracowników agencyjnych. Dzieje się tak dlatego, że jest bardzo wysoki popyt na pracowników w ogóle. 
W listopadzie będzie więc na pewno dużo przejęć na etaty do docelowych pracodawców – wskazał Ratajczyk.

Ekspert nie wykluczył też korzystania pracodawców z tzw. usługi outsourcingowej. – To oznacza, że agencja pracy przejmuje część procesu, odpowiedzialności, ale też koordynacji procesu od pracodawcy-użytkownika. Nie sprzedaje już godziny pracy pracownika tymczasowego, ale usługę wykonania danego procesu – wyjaśnił Ratajczyk. —mat

Wydanie: 11099

Wydanie: 11099

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament