Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Proptech zupełnie zmieni rynek nieruchomości

11 lipca 2018 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Tina Paillet | Kto nie wykona skoku w nowe technologie prawdopodobnie zostanie z tyłu i przegra wyścig z konkurencją – mówi ekspert.

Rz: Nowe technologie zrewolucjonizowały tradycyjny rynek usług i towarów. Czy coraz bardziej popularny i zaawansowany proptech wpłynie na to, w jaki sposób kupujemy, sprzedajemy i wynajmujemy nieruchomości?

Tina Paillet: Property Technologies, czyli technologie dedykowane nieruchomościom – w skrócie nazywane proptech – już teraz zmieniają globalny rynek. Największe zmiany obserwujemy w sektorze transakcji online. Technologią, która radykalnie zmieni sposób, w jaki kupujemy, sprzedajemy i wynajmujemy nieruchomości jest technologia blockchain. Blockchain (łańcuch blokowy) to rozproszony system księgowy, którego zadaniem jest tworzenie transparentnej i wiarygodnej księgi transakcji. Rządy m.in. Anglii i Kanady już używają tej technologii do prowadzenia publicznego rejestru gruntów w wersji cyfrowej. Dzięki temu rozwiązaniu transakcje są szybsze, łatwiejsze i bardziej przejrzyste. Dzisiaj, jeżeli chcemy nabyć nieruchomość, proces weryfikacji hipoteki, sprawdzenia dokumentów, kompletowania podpisów zajmuje mniej więcej trzy miesiące.

Kiedy zatem będziemy mogli kupić lub sprzedać dom w pięć minut? Czy będziemy kupować mieszkania online na ekranie komputera...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 11099

Wydanie: 11099

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament