Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przegrywa zawsze gospodarka

01 lutego 1995 | Kraj | JB

Przegrywa zawsze gospodarka

Gospodarka mogłaby rozwijać się o wiele lepiej, gdyby nie przeszkadzali jej w tym politycy. Personalne spory, publiczne kłótnie, odkładanie decyzji, dymisje i nominacje nie zawsze dotyczą bezpośrednio gospodarki. Tak jednak jest, że stwarzają one określoną atmosferę, współtworzą opinię o kraju i jego stabilności politycznej. A to się już całkiem bezpośrednio przekłada na atrakcyjność kraju dla kapitału własnego i obcego. Tak samo jak jakość i stabilność ustawodawstwa dotyczącego gospodarki.

Jednym z najważniejszych sposobów politycznego psucia atmosfery wokół gospodarki są

sprawy personalne.

Pierwszym przejawem gier personalnych w zeszłym roku była dymisja wicepremieraministra finansów Marka Borowskiego. Atak PSL na prywatyzację Banku Śląskiego i zdymisjonowanie wiceministra finansów Stefana Kawalca, to były działania ściśle polityczne. Dowodem na to jest choćby sposób, w jaki, omijając ministra Borowskiego, premier zwolnił z pracy jego współpracownika. Efektem politycznego porozumienia premiera i prezydenta było następnie błyskawiczne przyjęcie dymisji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 392

Spis treści
Zamów abonament