Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bezrobotny szuka pracy za granicą

18 października 2004 | Prawo | MG

Rzeczpospolita Czytelników

  • Poprzednie odcinki
Bezrobotny szuka pracy za granicą

Przedstawiamy drugą część relacji z dyżuru telefonicznego poświęconego prawom bezrobotnego, który wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu pracy ( część I ukazała się 14 października). Marcin Pindych z Ministerstwa Gospodarki i Pracy odpowiadał na pytania czytelników dotyczące transferu zasiłku dla bezrobotnych oraz zasad stosowania właściwego prawa po pracy za granicą.

Czy czas pracy w państwie Unii Europejskiej może zostać zaliczony do okresu, od którego zależy przyznanie lub wysokość zasiłku dla bezrobotnych w Polsce? Jeśli tak, to na podstawie jakich dokumentów?

Czas pracy w państwie UE lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego może zostać zaliczony do okresu, od którego zależy przyznanie lub wysokość zasiłku dla bezrobotnych w Polsce. Okresy zatrudnienia (ubezpieczenia) potwierdzane są na formularzu E-301. Formularz ten wystawia urząd ds. zatrudnienia (instytucja właściwa) w państwie, w którym praca była wykonywana. O wystawienie tego dokumentu można zwrócić się do właściwego urzędu samodzielnie lub za pośrednictwem wojewódzkiego urzędu pracy.

Co się stanie, jeśli nie wrócę do Polski w terminie określonym w formularzu E-303?

Bezrobotnemu powracającemu do Polski przed upływem okresu,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3359

Spis treści
Zamów abonament