Warszawskie drużyny na minusie

14 marca 2009 | Sport | Stefan Szczepełek

Polonia i Legia przegrały piątkowe mecze w ekstraklasie z teoretycznie słabszymi przeciwnikami. Na Konwiktorskiej czeka już nowy trener

Szanse Polonii na tytuł mistrza Polski były do piątku iluzoryczne, ale pozycja w tabeli je dawała. Po meczu z ŁKS nie ma już żadnych nadziei. Poloniści stracili punkty w koszmarnym stylu i to był chyba pożegnalny mecz trenera Jacka Zielińskiego.

Mniej więcej na 10 minut przed końcem meczu, przy wyniku 2:0 dla gości, właściciel Polonii Józef Wojciechowski ostentacyjnie opuścił trybunę. Po kilku minutach wszedł na nią ochroniarz, prosząc o zejście do szefa holenderskiego doradcę Slota Bruinsa i pracującego w Polonii Bogusława Kaczmarka. Na pomeczowej konferencji wściekły na swoich zawodników Jacek Zieliński powiedział, że nie otrzymał wezwania na spotkanie z szefem, ale jest świadomy swojej sytuacji. – Jakbym się bał spotkania z prezesem – powiedział – to nie brałbym się za ten zawód.