Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Strzembosz: My, wichrzyciele

24 lipca 2009 | Publicystyka, Opinie | Maciej Strzembosz
autor zdjęcia: Waldemar Kompala
źródło: Fotorzepa

Przy prywatyzacji TVP Platforma chce ukręcić lody. Po przekazaniu pół miliarda koncernowi ITI na budowę stadionu Legii przyszedł czas na przekazanie mediom komercyjnym kolejnego pół miliarda w postaci części rynku reklamowego – pisze producent telewizyjny

We wtorkowym wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” minister w rządzie RP Rafał Grupiński po raz kolejny zaatakował Jacka Bromskiego i mnie, określając nas jako blokujących zmiany w mediach i oszukujących nieświadomych brudnej gry artystów. Właściwie taki atak to komplement, bo świadczy o bezradnej wściekłości polityka odpowiedzialnego w partii za propagandę, który nagle się zorientował, że coś przegapił i czegoś nie docenił.

To coś to wolność mediów i realne poglądy większości środowisk kultury, dla których sama kultura jest ważniejsza od interesów każdej partii, nawet Platformy.

Co wpływa źle na pamięć

Minister Rafał Grupiński zgodnie ze starą, dobrą tradycją Gomułki postanowił oddzielić zdrowy trzon od wichrzycieli. Ale ośmiesza się kompletnie, gdy z Agnieszki Holland, współpracowniczki Andrzeja Wajdy, autorki scenariusza „Bez znieczulenia” i współautorki scenariusza „Dantona” oraz reżyserki „Gorączki” i „Zabić księdza”, czyni nieświadomą reguł rządzących polityką naiwną artystkę manipulowaną przez złowrogich producentów. Myślę, że minister Grupiński po prostu zapomniał, że gdy w okresie swej młodości w latach 70. pracował jako bibliotekarz, na filmach Agnieszki Holland uczył się, czym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8378

Spis treści
Zamów abonament