Waleczność z krwi matki

02 września 1996 | Sport | DS

US Open: zwycięstwa faworytów oraz Anny Kurnikowej i Stefana Edberga

Do ćwierćfinałów US Open jako pierwsze awansowały Monica Seles i Conchita Martinez. Sensacją jest obecność w 1/ 8 finału piętnastoletniej Rosjanki Anny Kurnikowej, wschodzącej gwiazdy kobiecego tenisa. Wśród mężczyzn w 1/ 8 finału są już Michael Chang, Andre Agassi, Thomas Muster, Goran Ivanisevic, Pete Sampras oraz kończący karierę Stefan Edberg. Niestety, w pierwszej rundzie kobiecego debla odpadły Aleksandra Olsza i Czeszka Lenka Cenkova. Przegrały z parą amerykańską Angela Lettiere -- Corina Morariu 6:3, 1:6, 1:6.

Spośród faworytów najbliższy wyeliminowania w trzeciej rundzie był Michael Chang. Amerykanin Vince Spadea (69 ATP) prowadził 2:1 w setach, 5:4 w secie trzecim i serwował. Chang jeszcze raz potwierdził opinię, że jest jednym z największych tenisowych wojowników. "Właściwie nie wiem, jak wygrałem ten mecz, serwując tak słabo. Starałem się grać najlepiej, jak potrafię, i pozostać na korcie tak długo, jak się da. Zawsze w trudnych momentach -- gdy rywal serwuje, by wygrać mecz, gdy ma meczbole czy setbole -- nie poddaję się, nie dopuszczam myśli o porażce. Tę waleczność zawdzięczam krwi mojej matki" -- powiedział Chang. Latem...