Wyjść z zaścianka
Problemy leasingu
Wyjść z zaścianka
Sytuacja leasingu w Polsce, w warunkach europejskiej współpracy gospodarczej, przestaje być problemem wyłącznie krajowym. Przypominałem o tym m. in. w opublikowanym w "Rzeczpospolitej" (22 lipca br. ) artykule pt. "Fenomen leasingu -- pora przestać dreptać w miejscu". Moje rozważania kierowałem szczególnie do autorów ustawodawstwa podatkowego, do osób, które mogą mieć wpływ lub tworzą -- względnie współtworzą -- prawodawstwo regulujące zasady leasingu w Polsce.
W ostatnich dwóch latach obserwujemy lawinę inicjatyw rozwoju leasingu w środkowej i wschodniej Europie. Podejmują je ogólnoeuropejskie stowarzyszenia firm leasingowych -- Leaseurope w Brukseli, Euromoney w Londynie oraz różne zrzeszenia gospodarcze i instytuty naukowe. Tej jesieni mamy też trzy ważne wydarzenia międzynarodowe związane z leasingiem. Na początku października odbyła się w Pradze konferencja poświęcona rozwojowi leasingu w środkowej iwschodniej Europie. Następną konferencję, o podobnym charakterze, organizuje w Wiedniu jeszcze w tym miesiącu Instytut Adama Smitha. Wreszcie na początku listopada, na konferencji organizowanej w Londynie przez Institute of Directors, będą omawiane perspektywy leasingu operacyjnego. Jeśli przypomnieć jeszcze wrześniowe -- czwarte z kolei, cokwartalne -- posiedzenie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta