Pieniądze za ekranem
Nowe koncesje telewizyjne
Pieniądze za ekranem
Zgodnie z wtorkową decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, koncesja na centralną sieć telewizyjną przypadnie spółce Nasza Telewizja SA Media Polska, natomiast północną sieć telewizyjną otrzyma spółka TVN. Obie spółki zapewniają, że są w stanie ponieść wysokie nakłady, jakich wymaga uruchomienie ponadregionalnych sieci tv.
Jakim kapitałem dysponują firmy obdarzone zaufaniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji? Dla czytelników szczególnie ciekawa może być przyjęta oferta mało znanej Naszej Telewizji SA Media Polska (w dokumentach sądu gospodarczego występującej po nazwą Polskie Media SA) . Dlatego też od niej właśnie rozpoczynamy nasz przegląd firm, które uczestniczyły w przetargu na uruchomienie ponadregionalnych sieci tv. TVN, ze względu na nazwiska Jana Wejcherta (członka rady nadzorczej TVN) i Mariusza Waltera (prezesa zarządu tej spółki) , związane z firmą ITI od początku jej działalności jest bardziej znana. ITI od lat jest dystrybutorem filmów, przedstawicielem kilku zagranicznych koncernów kinematograficznych na polskim rynku, m. in. Hanna Barbera. Jan Wejchert jest członkiem, a w przeszłości był prezesem Polskiej Rady Biznesu.
Osoby polskie i zagraniczne
-- Mamy dobry pomysł na telewizję i pomysł na uruchomienie kapitału, co...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta