Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Książki lipca

22 sierpnia 2015 | Plus Minus | Krzysztof Masłoń
źródło: Plus Minus
źródło: Plus Minus
źródło: Plus Minus
źródło: Plus Minus

1.

Policjant Patrick Hedstrom, mąż pisarki Eriki Falck, głównej bohaterki książek Camilli Läckberg, w tym „Pogromcy lwów" (Czarna Owca), „siedział przy biurku w komisariacie w Tanumstude. Rozkoszował się tym, że nic się nie dzieje. Wcześnie przyszedł, więc ominęło go ubieranie dzieci i prowadzenie ich do przedszkola. Stało się to męką, odkąd bliźnięta z rozkosznych bobasów zamieniły się w Damiena z filmu »Omen«. Nie rozumiał, jak to możliwe, że dwóch małych ludzików kosztuje go tyle wysiłku. Najbardziej lubił te wieczory, kiedy siedział przy ich łóżeczkach i patrzył, jak śpią. Wtedy przepełniała go czysta, wielka miłość, nieskalana rozpaczą, którą odczuwał, kiedy wrzeszczeli: »Nie! Nie cem!«". No i co dalej? Oczywiście zadzwonił telefon.

2.

W powieści „Znalezione nie kradzione" (Albatros) Stephen King przeraża ludzi pióra wizją czytelnika, który tak umiłował postać literacką, że gdy autor pokierował jej losami w sposób – zdaniem fana – niewłaściwy, najzwyczajniej w świecie zabił pisarza. Co, niewykluczone, spotkać może i naszych mistrzów prozy.

3.

Bohater i współautor „Życia na pełnej petardzie, czyli wiary, polędwicy i miłości" (WAM) ks. Jan Kaczkowski gościł niedawno na Przystanku Woodstock, gdzie w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10224

Wydanie: 10224

Zamów abonament