Książki lipca
1.
Policjant Patrick Hedstrom, mąż pisarki Eriki Falck, głównej bohaterki książek Camilli Läckberg, w tym „Pogromcy lwów" (Czarna Owca), „siedział przy biurku w komisariacie w Tanumstude. Rozkoszował się tym, że nic się nie dzieje. Wcześnie przyszedł, więc ominęło go ubieranie dzieci i prowadzenie ich do przedszkola. Stało się to męką, odkąd bliźnięta z rozkosznych bobasów zamieniły się w Damiena z filmu »Omen«. Nie rozumiał, jak to możliwe, że dwóch małych ludzików kosztuje go tyle wysiłku. Najbardziej lubił te wieczory, kiedy siedział przy ich łóżeczkach i patrzył, jak śpią. Wtedy przepełniała go czysta, wielka miłość, nieskalana rozpaczą, którą odczuwał, kiedy wrzeszczeli: »Nie! Nie cem!«". No i co dalej? Oczywiście zadzwonił telefon.
2.
W powieści „Znalezione nie kradzione" (Albatros) Stephen King przeraża ludzi pióra wizją czytelnika, który tak umiłował postać literacką, że gdy autor pokierował jej losami w sposób – zdaniem fana – niewłaściwy, najzwyczajniej w świecie zabił pisarza. Co, niewykluczone, spotkać może i naszych mistrzów prozy.
3.
Bohater i współautor „Życia na pełnej petardzie, czyli wiary, polędwicy i miłości" (WAM) ks. Jan Kaczkowski gościł niedawno na Przystanku Woodstock, gdzie w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta