Artyści w Internecie
Wisława Szymborska, Stanisław Lem, "Czerwone Gitary"
Artyści w Internecie
Internet od dawna z powodzeniem wykorzystywany jest do prezentacji literatury i dorobku artystycznego różnych krajów. W Polsce dopiero teraz zaczyna się dostrzegać korzyści płynące dla kultury z tego typu promocji. Wciąż zaledwie nieliczne placówki kulturalne, biblioteki czy wydawnictwa mają własne strony w Internecie, a dopiero w styczniu tego roku powstał program szerokiej prezentacji polskiej sztuki za pośrednictwem comiesięcznego magazynu informacyjnego dostępnego w sieci.
Ogromna popularność Internetu, możliwość szybkiego rozpowszechniania i aktualizowania prezentowanych w sieci informacji, a także niewielkie koszty eksploatacji Internetu powodują, że doskonale nadaje się on dla celów promocyjnych. Odkryli to nie tylko specjaliści od marketingu, ale także artyści. Twórca w dzisiejszych czasach coraz częściej musi bowiem nie tylko umieć tworzyć wspaniałe dzieła, ale również opanować sztukę ich sprzedawania.
Dlatego w Internecie bez trudu znajdziemy strony zakładane przez filozofów, pisarzy, plastyków, muzyków. W promocji ich twórczości często pomagają wydawcy, różnego rodzaju stowarzyszenia, a także urzędy centralne i samorządowe. Bodaj największy jednak udział w propagowaniu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta