Awans pionowy
Spółka pracownicza w lubelskim Herbapolu umacnia pozycję na rynku
Awans pionowy
Zapytana co zdecydowało o powodzeniu spółki Monika Seroczyńska odpowiedziała, że miała dużo szczęścia do współpracowników, którzy razem z nią dbali o przedsiębiorstwo. Uważa za nieprawdziwe twierdzenie, że firma może odnosić wielkie sukcesy dzięki jednemu człowiekowi. Cała jej zawodowa kariera związana jest z zielarstwem i jednym przedsiębiorstwem tej branży -- Herbapolem w Lublinie. Przepracowała tu ponad 26 lat sprawując wszystkie funkcje kierownicze z prezesurą włącznie. Dziś ocenia, że zakład przetrwał wszystkie zmiany i zawirowania ustrojowe osiągając ustabilizowaną pozycję na rynku i dobrą kondycję finansową.
Najpierw pracowała w ośrodku zielarskim Herbapol w Szczekarkowie koło Kazimierza nad Wisłą. Tam właśnie, po skończeniu studiów, otrzymała mieszkanie. Później, gdy przeniosła się już do Lublina. Przez następne 26 lat pozostała w lubelskim Herbapolu, gdzie przeszła wszystkie szczeble zawodowej kariery - od kierownika oddziału aż do prezesa firmy.
Tę ostatnią funkcję otrzymała w 1993 r. po utworzeniu spółki akcyjnej. Rok wcześniej państwowe wówczas przedsiębiorstwo rozpoczęło prywatyzację.
Zanim powstałaspółka
- Wiedzieliśmy że nie należy z prywatyzacją zwlekać -...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta