Rozsądek i medycyna
HOMEOPATIA
Lecznictwoklasyczne zamiast separować się, powinno dążyć do zespolenia z terapiami niekonwencjonalnymi
Rozsądek i medycyna
Niemal co roku zwiększa się liczba ludzi, którzy zwracają się po poradę do terapeutów niekonwencjonalnych. Polska nie należy pod tym względem do wyjątków. Podobnie jest w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy USA. W Ameryce chorzy od kilku lat częściej korzystają z wszelkiego rodzaju usług medycyny alternatywnej niż lekarzy z dyplomami. Należy sądzić, że podobnie będzie też w przyszłości. Świadczy o tym systematyczny wzrost sprzedaży preparatów ziołowych, homeopatycznych oraz aromaterapii. Zainteresowanie nimi jest tak duże, że coraz więcej osób staje przed dylematem: jaką w ybrać metodę leczenia, gdyż często nie można stosować ich jednocześnie.
Minęły już czasy, kiedy medycy całkowicie potępiali zielarzy i samozwańczych cudotwórców. Nastąpiło wyraźne uspokojenie nastrojów, choć wielu pacjentów nadal lęka się przyznać, że zażywa jakąś tajemną miksturę. Czasami ze szkodą dla swego zdrowia, bo zawsze istnieje ryzyko niekorzystnej interakcji między lekami albo jeszcze gorzej -- przeciwstawnego działania. Efekt jest taki, że wszyscy są wtedy niezadowoleni: zarówno pacjent, jak i lekarz.
Siłasprawcza terapii
Na szczęście wydaje się, że rozsądek...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta