Informacje
Informacje
Negocjatorom 29 krajów OECD nie udało się dojść do porozumienia w sprawie jednolitego tekstu umowy o zniesieniu ograniczeń w inwestycjach zagranicznych w krajach tego ugrupowania, nie dotrzymają więc terminu do końca maja, jaki wcześniej założyli. Teraz będą starali się zakończyć prace w br. Frans Engering przewodniczący rozmowom wyjaśnił, że do rozwiązania pozostało jeszcze wiele problemów, np. rodzaju sankcji dla krajów naruszających tę umowę oraz zgodności tej umowy z innymi porozumieniami o integracji regionalnej, jak choćby o Unii Europejskiej. Poszczególne kraje sporządziły i przedstawiły dopiero w lutym listy segmentów wykluczonych z takich inwestycji (transport lotniczy, wodny, energetyka) . To nie pomogło w terminowym z akończeniu rozmów.
Przedstawiciele władz USA i Unii Europejskiej zakończyli w Waszyngtonie kolejne spotkanie poświęcone rozwiązaniu długiego sporu o przepisy sanitarne w imporcie mięsa i drobiu, nie osiągając porozumienia, mimo że termin 1 kwietnia jest już bliski. Wzajemne uznanie tych norm zapobiegłoby kolejnej wojnie mięsno-drobiowej (a także jajczarskiej, nabiałowej i pokarmów dla z wierząt domowych) przez Atlantyk. Europejczycy żądają, by Amerykanie uznali od 1 kwietnia normy obowiązujące w ubojniach drobiu w Europie. Uprzedzili, że w razie odmowy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta