Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pieniądze na mieszkania

07 kwietnia 1997 | Nieruchomości, budownictwo | KM

Co nam przeszkadza

Pieniądze na mieszkania

Polski Bank Rozwoju SA oraz Fundacja Naukowa CASE zorganizowalikolejne, dwudzieste dziewiąte seminarium, tym razem na temat:"Jak rozwiązać problem finansowania budownictwa mieszkaniowego".

-- Wbrew powszechnej opinii, kryzys mieszkaniowy w Polsce nie powstał w momencie rozpoczęcia transformacji ustrojowej. Urynkowienie cen mieszkań i ceny kredytu obnażyło nie tylko wszelkie nieracjonalności ekonomiczne, ale i słabości organizacyjnej podaży i sztuczne sieci powiązań między uczestnikami procesu budowy, eksploatacji, finansowania i kredytowania mieszkań -- stwierdziła Irena Herbst z Banku Gospodarstwa Krajowego, w poprzednich latach wiceminister w resorcie budownictwa.

Nie tylko winien rynek

Uwolnienie cen automatycznie nie uruchamia praw rynkowych, pod wpływem których mieszkalnictwo samoistnie uległoby przekształceniom. Wzrost cen ograniczył popyt. Z rynku wypadło wiele przedsiębiorstw budowlanych. Nie zmieniła się jednak organizacja budowy mieszkań. Irena Herbst w dokładnej analizie przyczyn spadku liczby oddawanych mieszkań przedstawiła postulaty, których wykonanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1042

Spis treści

Nieruchomości, budownictwo

Zamów abonament