Damy radę dbać o jakość audytu
Krzysztof Burnos | Upaństwowienie nadzoru nad naszymi usługami nie powstrzyma afer typu GetBack – mówi prezes KRBR
Rz: Ministerstwo Finansów chce ograniczyć kompetencje samorządu biegłych rewidentów i zarzuca wam słabe sądownictwo dyscyplinarne oraz brak koniecznych uchwał o kontroli audytorów. Czy to uzasadnione zarzuty?
Krzysztof Burnos, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów: Nasze środowisko było niemile zaskoczone takim uzasadnieniem projektu nowelizacji ustawy o biegłych rewidentach. W ciągu ostatniego roku jej funkcjonowania nie dostawaliśmy sygnałów, jakoby system sadownictwa dyscyplinarnego nie działał jak należy. Oczywiście nie jesteśmy doskonali i mamy pewne słabości. Jesteśmy gotowi zreformować nasz samorząd, ale we partnerskiej współpracy z nadzorującymi nas instytucjami. Działa przecież Komisja Nadzoru Audytowego, ale nie dostawaliśmy od niej sygnałów, że coś jest nie tak. Owszem, były wezwania, abyśmy jaśniej formułowali uzasadnienia do nakładanych kar czy sprawniej ustanawiali standardy zawodowe. W obecnej, trwającej już trzy lata kadencji władz samorządu ustanowiliśmy jednak ich więcej niż przez kilka poprzednich kadencji...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta