Rośnie popyt na wirtualne szkolenia
Przez pandemię sprzedają się wszystkie zestawy VR, które tylko uda się dowieźć – mówi Bartosz Żuk, regional product manager w HTC/Vive.
To pierwszy w Polsce wywiad w wirtualnej rzeczywistości. Siedzimy w różnych miejscach, w goglach VR na głowie, ale widzimy się, jakbyśmy przebywali w tym samym pomieszczeniu. To przyszłość zdalnej komunikacji?
bartosz żuk: Konferencyjne aplikacje VR i gogle są w stanie przenieść nas w dowolne miejsce, pozwalają wchodzić w interakcje z otoczeniem, poruszać się, a więc obcować niemal jak w naturalnym świecie. Tyle że VR daje jeszcze więcej możliwości, gdyż możemy stworzyć swojego własnego awatara, spotkanie firmowe zorganizować na Księżycu czy dowolnie umeblować salę spotkań. Możliwości są nieograniczone, a doświadczenia wyjątkowe.
Konieczność izolacji, wdrożenie zdalnej pracy i nauki wpłynęły na popularność tej technologii?
Wirtualna rzeczywistość to technologia, która jest w stanie zastępować nie tylko tradycyjne formy rozrywki, ale również pracy. Wcześniej wiele firm odkładało ewentualne projekty z zastosowaniem różnorakich nowatorskich metod, a obecny kryzys uzmysłowił im, że muszą dostosować swój biznes to trudnych warunków. Obecna sytuacja stała się szansą na popularyzację VR. W branży eventów i konferencji biznes przestał się kręcić, a możliwości spotykania się online – za...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta